Lazer Epilasyon

İstenmeyen Tüylerinizden Kurtulun!

Günümüzde lazer epilasyon işlemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu noktada karşımıza farklı lazer cihazları çıkmaktadır. Bu cihazlardan biri olan Cynosure Elite Plus lazer çift dalga boyuna sahiptir. Hem Alexandrite hem de Nd:YAG dalga boyları bu cihazda yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?
İstenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışınları ile cilde zarar vermeden cilt üzerine lazer ışını atımı yapılmaktadır. Bu ışınlar yalnızca kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökündeki pigment (renk veren madde) yapısına iner. Kökün kendisini ve kökü besleyici damarları tahrip eder. Bu sayede istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulunmaktadır. Uzman kişiler tarafından lazer uygulanacak bölgedeki tüylerin rengi ve kalınlığına diğer yandan ten rengine bağlı olarak en uygun cihaz tercih edilir ve lazer işlemi yapılır.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?
Hem kadınlar hem erkekler için uygundur. Bunun yanı sıra, hormon bozukluğu veya cilt kanseri olanlar, hamileler, kısırlık tedavisi görenler, cildinde açık yara olanlar ve Roaccutane kullananlar dışında herkes lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir.

Ek olarak, lazer epilasyon uygulamalarının herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yalnızca yanlış uzmanlar tarafından uygulanması halinde cilt üzerinde lekeler oluşabilir. Bu sebeple lazer epilasyon işleminin uzman kişiler tarafından yapılması önem arz etmektedir.

Cynosure Elite Plus Lazer Nedir?
Cynosure Elite Plus Lazer çift dalga boyuna sahip, hem Alexandrite hem de Nd:YAG seçeneği sunan bir lazer cihazıdır. Alexandrite dalga boyu ile istenmeyen tüylerden kurtulmanız sağlanırken, 0,5 ms’de epidermal pigmente lezyon tedavisi size sunulmaktadır. Güçlü etkiye sahip olan 1064 nm Nd:YAG dalga boyu ise özellikle koyu renk ve bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda başarılı sonuçlar vermektedir.

0501 066 25 25

Categories